O nás

Jsme jihlavská kapela, která se zaměřuje především na 20. a 30. léta, kdy světem hudby hýbaly rytmy jazzu a swingu. Mezi naše oblíbené interprety, jejichž písně máme zařazeny v repertoáru, patří například Ella Fitzgerald, Louis Armstrong, Billie Holiday, Nat King Cole, ale také Zuzana Navarová nebo Karel Plíhal, kteří oživili hity 30. let na české scéně pomocí textů Josefa Kainara.

Vystoupili jsme již na všerůzných místech jako např. v klubu, v blázinci, v kostele, v galerii, ve stodole, ve vinohradu, ve sklípku, ve stanu, na zahradě, v hotelu, na tančírně, na koupališti, v divadle, na střeše, v trolejbusu, na valníku, v tělocvičně i na hradě.

V případě zájmu o vystoupení na těchto či jiných zajímavých místech nás prosím kontaktujte mailem či telefonicky.

Stage plán a ostatní technické požadavky rádi poskytneme (viz. Kontakt).

Současní členové

Michaela Emmerová (zpěv)

Od mládí se učila hře na klavír až do svých devatenácti let, kdy odešla na univerzitu. Tam se začala ve volném čase věnovat bluegrassové muzice a stala se zpěvačkou a kytaristkou dívčí kapely. Postupem času opustila vody bluegrassu a začala se věnovat swingu. Díky kapele Swingtet, kde se seznámila s Vojtou a Přemkem, vznikl tento nový projekt s názvem Bee Band.

Poznávací znamení: Musí si dávat pozor, aby místo pudru na líčení doma ve spěchu nesáhla po pudru dětském. Tento přehmat by se tak mohl minout účinkem.

Přemek Hrubý (piáno, kytara)

Hru na piáno náš milý Přemek začal ovládat již jako malý kluk a jeho vášeň ke hře mu vydržela dodnes. Před vznikem naší kapely Bee Band se angažoval jako pianista v kapele Zatrestband nebo stejně jako Vojta v kapele Swingtet. V naší kapele začínal však jako kytarista a až později se vrátil i ke svému milovanému piánu.

Poznávací znamení: Své tělo musí Přemek během hry pravidelně ochlazovat rozličnými nápoji, neboť by se mohlo díky jeho vášnivé hře piáno vznítit.

Vojta Emmer (kytara, zpěv)

Housle, na které Vojta hrával několik let jako malý kluk, brzy vystřídala kytara. Jako kytarista a zpěvák tak obohatil například kapely Fourth Soul nebo Swingtet. S kapelou Swingtet vystupuje dodnes a zároveň je Vojta i členem Včelařova jazzového tria.

Poznávací znamení: Vojtův vražedný pohled během hry lze přisoudit pekelnému soustředění, nicméně se mějte raději na pozoru…

Martin Chaloupka (basa)

Muzikou se Martin zabývá v podstatě celý den. Když zrovna nevystupuje s některou ze svých mnoha kapel, stává se z něj domácí kutil.

Poznávací znamení: Martin nepracuje, protože je rozumný a ví, že práce hyzdí!