O nás

Jsme jihlavská kapela, která se zaměřuje především na 20. a 30. léta, kdy světem hudby hýbaly rytmy jazzu a swingu. Mezi naše oblíbené interprety, jejichž písně máme zařazeny v repertoáru, patří například Ella Fitzgerald, Louis Armstrong, Billie Holiday, Nat King Cole, ale také Zuzana Navarová nebo Karel Plíhal, kteří oživili hity 30. let na české scéně pomocí textů Josefa Kainara.

Vystoupili jsme již na všerůzných místech jako např. v klubu, v blázinci, v kostele, v galerii, ve stodole, ve vinohradu, ve sklípku, ve stanu, na zahradě, v hotelu, na tančírně, na koupališti, v divadle, na střeše, v trolejbusu, na valníku, v tělocvičně i na hradě.

V případě zájmu o vystoupení na těchto či jiných zajímavých místech nás prosím kontaktujte mailem či telefonicky.

Stage plán a ostatní technické požadavky rádi poskytneme (viz. Kontakt).

Současní členové

Michaela Emmerová (zpěv)

Od mládí se učila hře na klavír až do svých devatenácti let, kdy odešla na univerzitu. Tam se začala ve volném čase věnovat bluegrassové muzice a stala se zpěvačkou a kytaristkou dívčí kapely. Postupem času opustila vody bluegrassu a začala se věnovat swingu. Díky kapele Swingtet, kde se seznámila s Vojtou a Přemkem, vznikl tento nový projekt s názvem Bee Band.

 

Přemek Hrubý (piáno, kytara)

Hru na piáno náš milý Přemek začal ovládat již jako malý kluk a jeho vášeň ke hře mu vydržela dodnes. Před vznikem naší kapely Bee Band se angažoval jako pianista v kapele Zatrestband nebo stejně jako Vojta v kapele Swingtet. V naší kapele začínal však jako kytarista a až později se vrátil i ke svému milovanému piánu.

 

Vojta Emmer (kytara, zpěv)

Housle, na které Vojta hrával několik let jako malý kluk, brzy vystřídala kytara. Jako kytarista a zpěvák tak obohatil například kapely Fourth Soul nebo Swingtet. S gypsy jazzovou kapelou Swingtet vystupuje dodnes.

 

Martin Chaloupka (basa)

Muzikou se Martin zabývá v podstatě celý den. Pokud ho neuvidíte na pódiu, najdete ho buď za zvukařským pultem nebo v některé ze tříd na ZUŠ Jihlava, kde momentálně vyučuje. Ve volném čase rád opravuje staré gramofony či rádia.